Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 20.11.2020

Szpital w Biskupcu, zdjęcie udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Koronawirus, akcja strażaków–ochotników, powrót do minionych lat oraz Pracownicze Plany Kapitałowe – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek Świniarski.

Pomagali wiosną, pomagają i teraz – chociaż trochę inaczej. Strażacy-ochotnicy z powiatu olsztyńskiego wspierają lokalne szpitale. Prowadzą zbiórkę wody mineralnej i innych artykułów pierwszej potrzeby dla oddziałów covidowych. Ratownicy ze Smolajn przekazali 1000 litrów wody mineralnej dla pacjentów szpitala w Biskupcu. O szczegółach akcji mówiła Anna Romańczuk–Koprucka z Powiatowego Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej W Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Strażaków wsparł starosta olsztyński Andrzej Abako, współorganizator akcji.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Po upadku PRL-u zmieniała się rzeczywistość. Dotarły do nas nowe technologie i mnóstwo nowoczesnych dóbr codziennego użytku. Wyzbywaliśmy się starych rzeczy i zastępowaliśmy je nowymi. Niektórzy jednak zachowali wiele rzeczy z minionego okresu. A dziś pamiątki z czasów PRL-u osiągają niebotyczne ceny na aukcjach. Czy faktycznie przedmioty codziennego użytku sprzed trzydziestu i czterdziestu lat wracają do łask? O powrocie do lat minionych mówił Bartosz Gołębiowski, kolekcjoner i dziennikarz TVP Olsztyn.

Posłuchaj rozmowy

Osoby, które chcą oszczędzać fundusze na własną emeryturę mają do wyboru kilka wariantów. Jednym z nich są Pracownicze Plany Kapitałowe. Są one tworzone wspólnie przez pracownika, pracodawcę oraz państwo.
Jakie korzyści niosą Pracownicze Plany Kapitałowe? O tym mówił Krzysztof Słomiński, ekspert regionalnego Polskiego Funduszu Rozwoju, z portalu PPK, z którym rozmawiał Robert Lesiński.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pracownicze Plany Kapitałowe
Kolejne przedsiębiorstwa dołączą do Pracowniczych Planów Kapitałowych

To obowiązek dla pracodawcy i możliwość dla pracownika. Do programu Pracowniczych Planów Kapitałowych wkrótce dołączą przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 20 pracowników. Termin podpisania umów o zarządzanie PPK...

Zamknij
RadioOlsztynTV