Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na jakich warunkach przystąpić do PPK? Eksperci przekonują: to korzysta forma odkładania pieniędzy na przyszłość

Fot. K. Olszewski

Przedsiębiorcy i pracownicy odpowiedzialni za kadry i księgowość mieli okazję w Olsztynie dowiedzieć się, jakie są warunki przystępowania do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Regionalna konferencja zorganizowana została dla przedstawicieli małych i średnich firm.

Jak podkreśla ekspert regionalny PPK Krzysztof Słomiński, jest to korzysta forma odkładania pieniędzy na przyszłość, na co składa się pracownik, pracodawca i państwo.

00:00 / 00:00

Do 27 października firmy, które mają powyżej 20 pracowników, za których płacą składki emerytalne i rentowe, mają czas na zawieranie umów na zarządzanie PPK. Jeżeli pracowników jest mniej, firmy będą objęte tym obowiązkiem w pierwszej połowie przyszłego roku. Nie dotyczy to jeszcze jedynie sektora finansów publicznych, który zostanie objęty PPK w 2021 r.

Podobne konferencje odbywają się w całej Polsce, na Warmii i Mazurach można też uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach. Informacje o tym można znaleźć na stronie mojePPK.pl.

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, pracownicy, pracodawcy, Pracownicze Plany Kapitałowe
Będzie oferować wsparcie rodzin i seniorów oraz pomoc socjalną. W Elblągu powstanie Centrum Usług Społecznych

Centrum Usług Społecznych za 2,5 mln zł, wspierające zarówno potrzebujących pomocy socjalnej, ale też oferujące kompleksowe wsparcie rodzin z małymi dziećmi czy seniorów powstanie w Elblągu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV