Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w Elblągu pojawią się miejskie ule?

Pszczoły. Fot. fotolia.pl

Już w połowie września okaże się, czy do Elbląga wrócą pszczoły. A dokładniej, czy staną w nim miejskie ule.

Teraz na przeszkodzie stają lokalne przepisy. O ich zmianę zabiega elbląski radny Paweł Kowszyński, który szykuje uchwałę w tej sprawie. I jest szansa, że na najbliższej sesji Rada Miasta zezwoli na postawienie pasiek w miejskiej przestrzeni. A to oznacza, że już na wiosnę Elbląg będzie miał miejskie pszczoły.

Zakaz hodowli pszczół w mieście obowiązuje od ponad 12 lat. Radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowszyński chce wprowadzić zmianę w przepisach, tak by stworzyć w nich wyjątki dające szansę na ustawianie miejskich pasiek.

Pszczoły nie są groźne, nie trzeba się ich bać – zapewnia hodowca Grzegorz Skorupski. Bez pszczół i zapylaczy nie ma życia. Wiele miast w Polsce i Europie stawia ule w parkach czy na dachach.

Zmiana przepisów przewiduje m.in. profesjonalną opiekę pszczelarzy oraz szczegółową instrukcję, gdzie wolno stawiać ule. Jeśli radni wyrażą zgodę, to miejskie ule pojawią się w Elblągu już wiosną.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, pszczoły, ul, Paweł Kowszyński, miejski, Prawa i Sprawiedliwości
„Elbląg pełen pomysłów”. Jerzy Wilk chce aby mieszkańcy pomogli mu stworzyć program wyborczy

Kandydujący na prezydenta Elbląga poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk zaprezentował projekt, który będzie realizował na początku kampanii wyborczej. Projekt zatytułowany "Elbląg pełen pomysłów" ma na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV