Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tradycyjne dania, występy i konkursy. Rolnicy z gminy Ełk dziękowali za zebrane plony

Fot. M. Zbrożek

W Woszczelach odbyły się dożynki gminne gminy Ełk. Były tradycyjne potrawy, występy zespołów ludowych i konkursy na najładniejsze wieńce.

Coraz więcej osób bierze udział w dożynkach – mówi wójt gminy Ełk Tomasz Osewski. W gminie jest 59 sołectw. W tym roku swoje stanowiska wystawiło ponad 30.

Polskie rolnictwo stoi przed dużą szansą – podkreślał prof. Wojciech Maksymowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego zdaniem, desygnowanie Polaka na przewodniczącego unijnej komisji ds. rolnictwa to szansa na to, by polscy rolnicy, tak jak rolnicy z innych państw, mogli pełnymi garściami czerpać z unijnych dotacji.

Obecny rząd ma konkretne propozycje dla rolników – powiedzieli posłowie Iwona Arent i Wojciech Kossakowski. Parlamentarzyści mówili o staraniach, jakie czyni rząd, by zrównać dotacje dla polskiego rolnictwa z tymi, które otrzymują rolnicy z innych krajów UE. Poseł Kossakowski wspomniał również o planach budowy małych ubojni. Iwona Arent odczytała list od premiera, a Wojciech Kossakowski od ministra rolnictwa.

Senator PiS Małgorzata Kopiczko dziękowała rolnikom za ich trud. Mówiła, że produkty regionalne są robione z sercem i dlatego są takie smaczne. Z kolei wicemarszałek województwa Jolanta Piotrowska z PO zwracała uwagę, że praca rolnika zależy od wielu czynników, nie tylko od ludzi, ale przede wszystkim od pogody. W tym roku rolnicy borykali się z suszą i ASF.

Patronat nad dożynkami objął Prezydent RP Andrzej Duda. Gmina Ełk ma prawie 380 kilometrów kwadratowych powierzchni z czego jedną trzecią zajmują grunty orne.

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, Iwona Arent, dożynki, Wojciech Maksymowicz, Wojciech Kossakowski, Małgorzata Kopiczko
Do Olsztyna wraca dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Zmiany ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak

Dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zostanie przeniesione do Olsztyna. Minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił tę decyzję podczas święta 100-lecia Dywizji, które odbyło się w Bartoszycach.  Szef...

Zamknij
RadioOlsztynTV