Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są zarzuty dla właściciela hotelu i jego syna w związku z pożarem, który wybuchł w wigilię w zeszłym roku

Fot. M. Kwiatkowska

Prokuratura rejonowa Olsztyn – Północ przedstawiła Wiesławowi P. i jego synowi Radosławowi P. zarzuty dotyczące m.in. złego stanu obiektu i nieumyślnego wywołania  pożaru.

W Wigilię 2018 roku w hotelu nad jeziorem Żbik w Olsztynie wybuchł pożar. W obiekcie znajdowało się wówczas 179 osób. Strażacy ewakuowali 20 gości, których pokoje sąsiadowały z kotłownią, a pozostałe 159 osób zdążyło samodzielnie uciec z obiektu.

– Okazało się, że pożar nieumyślnie spowodował menadżer hotelu Radosław P., który pod ścianę kotłowni wysypał żarzący się popiół – powiedział prokurator rejonowy Olsztyn-Północ Arkadiusz Szulc. Radosław P. złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy.

Radosław P. w hotelu jest menadżerem, obiekt należy do jego ojca Wiesława P. Zarówno ojcu jak i synowi prokuratura zarzuciła, że użytkują hotel mimo zakazu powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Wiele elementów hotelu nie spełnia norm bezpieczeństwa m.in. w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

W związku z tymi zarzutami prokuratura nakazała Wiesławowi P. „powstrzymywanie się od działalności polegającej na zarządzaniu budynkami zbiorowego zamieszkania”. Wiesław P. złożył na ten zakaz zażalenie, rozpozna je sąd.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska/O. Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokurator, zarzuty
24-latek z Elbląga chciał zabić partnerkę. Zadał jej kilka ciosów nożem

Trwa śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa w jednym z mieszkań przy ul. Freta w Elblągu. 24-letni mężczyzna zaatakował swoja partnerkę nożem. Sprawca został zatrzymany. Prokuratura postawiła...

Zamknij
RadioOlsztynTV