Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powszechny bon turystyczny lekiem na kryzys branży. Janusz Cichoń chce, by Polacy wypoczywali w kraju przez cały rok

Poseł Janusz Cichoń. Fot. P. Getka

Przeforsowana przez rząd PiS forma pomocy turystyce nie poprawi sytuacji tej gałęzi gospodarki – uważa poseł Janusz Cichoń z Platformy Obywatelskiej.

Chodzi o bony w wysokości 500 złotych na każde dziecko, które mają wspomóc branżę turystyczną. Reprezentujący Warmię i Mazury poseł Janusz Cichoń przekonywał, że pomysł Koalicji Obywatelskiej ma bardziej realny wpływ na oczekiwane wsparcie.

Jak mówił, bez zaangażowania rządu w rozwój turystyki, tej branży nie da się uratować, a w perspektywie, zrobić z niej koła zamachowego gospodarki. Dziś, na skutek pandemii koronawirusa, turystyka jest w głębokim kryzysie i, ze względu na swoją specyfikę, wymaga oddzielnego, indywidualnego podejścia.

Rozwiązaniem jest zachęcenie Polaków do wypoczynku w kraju, nie tylko w trakcie wakacji, ale przez cały rok. I tu, jak mówił poseł Janusz Cichoń, sprawdziłby się szeroko omawiany z branżą turystyczną pomysł Koalicji Obywatelskiej na powszechny bon turystyczny.

00:00 / 00:00

Powszechny bon turystyczny to czek o wartości 500 złotych, dla każdego, a nie jak w propozycji Prawa i Sprawiedliwości tylko dla dzieci. To pomysł do wdrożenia na lata, stosowany w wielu krajach, po to, by zachęcić do korzystania z bazy turystycznej. W praktyce miałby poprawić rentowność branży i ograniczyć nieuzasadniony wzrost cen w okresie wakacyjnym.

Dodajmy, że rocznie z budżetu państwa na realizację powszechnego bonu turystycznego trzeba by przeznaczać kilkanaście milionów złotych.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, kryzys, Platforma Obywatelska, Janusz Cichoń, Koalicja Europejska, koronawirus, branża turystyczna, pandemia
Nowe zakażenia i wyzdrowienia z COVID-19 na Warmii i Mazurach. W kraju potwierdzono 296 kolejnych zachorowań

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 296 osób, w tym 130 pochodzi ze Śląska. Stwierdzono również kolejne zakażenia na Warmii i Mazurach – podało w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV