Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Między łaniami

Po spotkaniu z wilkiem, następnego dnia, czyli w poniedziałek, ruszyłem do lasu wierząc, że Go odnajdę, że los, a w zasadzie las, pozwoli mi Go powtórnie spotkać.

Ponieważ w ciągu dnia byłem w pracy, wyruszyłem po południu. Na miejscu, czyli na polanie, nieopodal miejsca spotkania z wilkiem, zasiadłem ok. godz. 18.

Fot. Krzysztof Mikunda

Dzień był pochmurny, siąpił deszcz i o tej porze dnia zrobiło się już szarawo. Biorąc pod uwagę fotografię, było zbyt ciemno. Jak zwykle w sytuacji, w której chciałoby się zrobić super zdjęcie, zabrakło nieco światła, a właśnie nadleciał bielik.

Fot. Krzysztof Mikunda

Nie dość, że sam jest wystarczająco łasym kąskiem dla mnie, jako fotografa, to jeszcze niósł w szponach sporą rybę, którą zgodnie ze swoim zwyczajem zdekapitował, czyli pozbawił „centralki”. To zabieg, którego ptaki drapieżne dokonują zapewne zgodnie z ich znaną maksymą – „ryba bez głowy, jest rybą mniej rzucającą się!” My znamy podobną z kultowego filmu, „klient w garniturze, jest klientem mniej awanturującym się”.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

Fot. Krzysztof Mikunda

Fot. Krzysztof Mikunda

Fot. Krzysztof Mikunda

Fot. Krzysztof Mikunda

Fot. Krzysztof Mikunda

Fot. Krzysztof Mikunda

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

  •  Miny łani Miny łani Literatura jest pełna personifikacyjnych opisów zwierząt. Chętnie nadajemy im […]
  • Spacerując lasemSpacerując lasem Maskowanie, skradanie, cichy podchód, zasiadki, zarwane noce, czego to ja nie robię, by […]
  •  Na tropach bociana Na tropach bociana Dzisiejszy post nie niesie w zasadzie ani szczególnie interesujących zdjęć, ani nie jest […]
  •  Jelenie w świetle zachodzącego słońca Jelenie w świetle zachodzącego słońca Niesamowite spotkanie ze sporą chmarą jeleni w świetle zachodzącego słońca. Zdjęcia są […]
Więcej w sarna, przyroda, łowy, Krzysztof Mikunda
Łowy Krzysztofa Mikundy – czwartek, po godz. 12.40. Zapraszamy!

Jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego trapera, fotografika przyrodniczego, obserwatora natury - buty. W czwartek rzecz o butach... (łw)    

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV