Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ledwo trzymał się na nogach. Pijany kierowca zatrzymał się na rondzie

Fot. KPP Ełk

Miał bełkotliwą mowę i ledwo mógł utrzymać się na nogach. Pijanego kierowcę jadącego S61 zatrzymał, w czasie wolnym od służby, policjant z Ełku.

Uwagę policjanta zwrócił sposób jazdy kierowcy volkswagena. Kierujący autem jechał raz jednym, raz drugim pasem, zjeżdżał na pobocze. Stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjant próbował przerwać tę niebezpieczną jazdę, ale kierowca volkswagena zaczął uciekać. Nie zastosował się do znaku „nakaz jazdy z lewej strony znaku” i ostatecznie zatrzymał się na wysepce ronda. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi.

75-latek nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, więc została mu pobrana krew do badań. Konsekwencje za kierowanie w stanie nietrzeźwości to: kara do 3 lat pozbawienia wolności, minimum 5000 złotych świadczenia oraz zakaz kierowania pojazdami.

Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w policja, Ełk, pijany kierowca
Ma być nowelizacja przepisów o konfiskacie aut. Weszły w życie miesiąc temu

Trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących konfiskaty aut nietrzeźwym kierowcom. Przepisy weszły w życie miesiąc temu. Dlaczego po niespełna miesiącu obowiązywania prawa trzeba je poprawiać? Wyjaśniał...

Zamknij
RadioOlsztynTV