Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma być nowelizacja przepisów o konfiskacie aut. Weszły w życie miesiąc temu

Trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących konfiskaty aut nietrzeźwym kierowcom. Przepisy weszły w życie miesiąc temu.

Dlaczego po niespełna miesiącu obowiązywania prawa trzeba je poprawiać? Wyjaśniał na naszej antenie warmińsko-mazurski poseł KO Maciej Wróbel.

Przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów są w tej chwili bardzo jednoznaczne. Sądy muszą zasądzić konfiskatę pojazdu lub równowartość tego samochodu. Chcemy, aby sądy miały możliwość gradacji tej kary adekwatnie do czynu. Oczywiście kara ma być nadal surowa i nieuchronna. Konfiskata pojazdu będzie oczywiście przewidziana w tej nowelizacji, ale zamierzamy także wprowadzić nawiązkę. Już sąd będzie decydował o tym, żeby dopasować nawiązkę do skali przestępstwa

– mówił poseł.

Z konfiskatą pojazdu musi się liczyć kierowca, który spowoduje katastrofę, sprowadzi bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy lub spowoduje wypadek drogowy, a miał ponad promil alkoholu we krwi. Dotyczy to także tego, który ma co najmniej półtora promila alkoholu we krwi, nawet jeśli nie spowodował wypadku.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w pijany kierowca, konfiskata pojazdu
Sprawca potrącenia na wolności. Rodzina apeluje: chcemy sprawiedliwości

27-latek, który w wielkanocny poniedziałek w Małdytach wjechał w idącą chodnikiem rodzinę, wciąż jest na wolności, a poszkodowani w wypadku szukają finansowego wsparcia na leczenie i...

Zamknij
RadioOlsztynTV