Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Kontrowersje wokół sygnalizacji na rondzie Bema w Olsztynie. Kierowcy: światła korkują Zatorze. Zarząd transportu: decydują względy bezpieczeństwa

Ruch na rondzie Bema. Fot. A.Piedziewicz

Olsztyńskie rondo Bema z włączoną sygnalizacją świetlną korkuje Zatorze – uważa znaczna część kierowców. Przez półtora roku, kiedy przebudowywano ul. Partyzantów, światła na rondzie były wyłączone, co bardzo poprawiło przepustowość tego osiedla.

Teraz gdy sygnalizację włączono ponownie, w godzinach szczytu we wszystkich wlotowych ulicach tworzą się gigantyczne korki. Dlatego Krzysztof Narwojsz, radny miejski zgłosił ten problem na posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Proponuje, by jeszcze raz przeanalizować sytuacje a nawet zrobić eksperyment z wyłączonymi światłami.

Michał Koronowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu przekonuje, że sygnalizację świetlną na rondzie Bema trzeba było przywrócić ze względów bezpieczeństwa, bo jak mówi przyłączono ponownie zmodernizowaną ulicę Partyzantów.

Służby miejskie powołują się także na bezpieczeństwo pieszych, ale z policyjnych statystyk wynika, że przez półtora roku wyłączonej sygnalizacji na rondzie Bema nie doszło do poważniejszych incydentów.

Nie zapadła także jeszcze decyzja na temat likwidacji lub pozostawienia wjazdu z ronda w ul. Kopernika.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zatorze, korki, kierowcy, rondo Bema, światła, sygnalizacja świetlna
Utrudnienia na ul. Towarowej w Olsztynie

W piątek do 12 potrwają utrudnienia na ul. Towarowej w Olsztynie w związku z trwającymi odbiorami. W szczególności dotyczy to skrzyżowania ul. Towarowa z ul. Leonharda...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV