Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec poszukiwań 54-latki z Lidzbarka Warmińskiego. Ciało wyłowiono z rzeki

Fot. Archiwum RO

Kobieta w poniedziałek rano wyszła z domu i od tej pory nie kontaktowała się z rodziną. Sprawę zgłoszono policji. Zaginionej szukał specjalnie wyszkolony pies i kilkudziesięciu policjantów.

Relacjonuje podkomisarz Monika Klepacka z komendy powiatowej  w Lidzbarku Warmińskim:

Sprawdzaliśmy pustostany, piwnice, strychy i miejsca wskazane przez rodzinę oraz znajomych. Przeszukano także opuszczone budynki, teren wokół miejsca zamieszkania, szpitale, a także dworce w Olsztynie. Podczas tych działań policjanci znaleźli w rzece ciało kobiety, która okazała się być zaginioną 54-latką z Lidzbarka Warmińskiego.

Przyczynę śmierci ustalają teraz policjanci pod nadzorem prokuratora. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

***

Lidzbarscy policjanci  zapobiegli natomiast innemu wypadkowi. Przy bulwarze na Łyną grupa nastolatków biegała po częściowo zamarzniętej rzece. – Na miejsce natychmiast pojechał patrol –  mówi podkomisarz Monika Klepacka

Na widok radiowozu dzieci próbowały pochować się między zjeżdżalniami na placu zabaw. Na lodzie został 14-latek, który był w niewielkiej odległości od niezamarzniętego lustra wody. Pięcioro chłopców w wieku 10-14 lat zostało przekazanych pod opiekę rodzicom.

Chłopcy tłumaczyli, że weszli na lód, żeby sprawdzić, czy ich utrzyma. Wcześniej testowali jego grubość  rzucając kamieniami. Policjanci apelują – pilnujmy dzieci:

Woda w rzece Łyna jest w wielu miejscach niezamarznięta i do tragedii brakowało bardzo niewiele. Przypominamy, że aby bezpiecznie wejść na lód na naturalnym zbiorniku, tafla musi mieć minimum 10 cm grubości. Nie może być na niej żadnych pęknięć i ubytków. Ponadto, w różnych miejscach mogą znajdować się przeręble.

-zaznacza podkomisarz Monika Klepacka.

W lodowatej wodzie człowiek jest w stanie wytrzymać zaledwie kilka minut.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Lidzbark Warmiński, utonięcie, Łyna, uwaga, pilne, zabawy na lodzie
Przekroczył dozwoloną prędkość i kierował mimo cofnięcia uprawnień

20-letni kierowca jechał z nadmierną prędkością w miejscowości Grzegórzki. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, okazało się, że mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny ma cofnięte prawo jazdy. Młody...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV