Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kończy się roczne śledztwo w sprawie śmierci trzech pracowników zakładu utylizacji


Minął rok od tragedii w zakładzie utylizacji żywności w Długim Borku w powiecie szczycieńskim i wciąż nie wiadomo, dlaczego doszło tam do wypadku.

W zakładzie zginęło wówczas trzech pracowników. Pierwszy, podczas pobierania próbki do badania nowej partii odpadów pozwierzęcych, zasłabł i wpadł do zbiornika do utylizacji. Dwaj kolejni chcieli mu pomóc i również  wpadli do kadzi.

Prokuratura w prowadzonym postępowaniu chce odpowiedzieć na pytanie, czy w zakładzie były zachowane procedury bezpieczeństwa pracy. Śledczy otrzymali właśnie ostatnią, kluczową w sprawie opinię biegłego od spraw BHP.

Jak mówi prokurator rejonowy w Szczytnie opinia ta ma rozwiać wszelkie wątpliwości. Artur Choroszewski dodał, że prokurator analizuje zarówno akta sprawy jak i kilkusetstronicową opinię. O sprawie więcej będzie można powiedzieć w połowie września.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, akta, sledztwo, szczytno
Policja ustala okoliczności wypadku na stacji kolejowej w Iławie. Mężczyzna został potrącony przez pociąg

Policja ustala okoliczności wypadku na stacji kolejowej w Iławie. W poniedziałek po południu pociąg potrącił 66-letniego mężczyznę. Na torach zauważyła go kobieta, która powiadomiła policję, ale...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV