Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolumbia za silna dla Polski. Porażka biało-czerwonych na inaugurację Mistrzostw Świata U-20

Fot. fifa.com

Od porażki reprezentacja Polski rozpoczęła mistrzostwa świata do lat 20. Podopieczni Jacka Magiery ulegli w Łodzi Kolumbijczykom 0:2.

Drużyna z Ameryki Południowej od początku meczu dyktowała warunki gry, spychając Polaków do defensywy. W 23 minucie fatalny błąd popełnił Sebastian Walukiewicz, co bezlitośnie wykorzystał Ivan Angulo, pokonując płaskim strzałem Radosława Majeckiego. Po stracie bramki biało-czerwoni próbowali odpowiedzieć, jednak ich próby, albo kończyły się niecelnym zagraniem, albo nie stwarzały najmniejszego zagrożenia, jak np. niemrawy strzał Tymoteusza Puchacza. Do przerwy Polska przegrywała 0:1.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się – Kolumbia częściej była przy piłce, a także groźniej atakowała. W 55 minucie byliśmy świadkami groźnej kontuzji Walukiewicza, który musiał zostać zniesiony z boiska na noszach. Obrońca Pogoni Szczecin od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy włoskiego Cagliari, gdzie został sprzedany za około 4 miliony euro.

Podopieczni Arturo Reyesa cały czas groźnie atakowali, blisko zdobycia bramki był Johan Carbonero, który trafił w słupek. Kolumbijczycy dobili Polaków w doliczonym czasie gry. Błyskawicznie do kontrataku wystartował Carbonero, który w polu karnym bez trudu okiwał naszych obrońców. Jego strzał obronił jeszcze Majecki, jednak przy dobitce Luisa Sandovala był bezradny.

Kolejny mecz Polacy rozegrają w niedzielę. Ich rywalem będzie Tahiti.

 

Autor/redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska, Kolumbia
15 lat Polski w Unii Europejskiej. Zapytaliśmy mieszkańców Olsztyna co wiedzą o tym historycznym wydarzeniu?

1 maja 2004 roku, Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Akcesja była rezultatem długotrwałych wysiłków wielu rządów. Początki tego procesu sięgają zaś pierwszych miesięcy istnienia III...

Zamknij
RadioOlsztynTV