Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak duże firmy z Warmii i Mazur radzą sobie z kryzysem?

Zakład Indykpol S.A.

Zmiana organizacja pracy, walka o utrzymanie produkcji – z takim wyzwaniami zmagają się największe przedsiębiorstwa w czasie zagrożenia koronawirusem.

W olsztyńskim Indykpolu, który zatrudnia około 800 osób, kontrole temperatury wszystkich pracowników przy wejściu do zakładu, praca zdalna na stanowiskach, na których jest to możliwe, czy też ograniczenie wyjazdów służbowych – to procedury funkcjonujące już od dłuższego czasu.

– Teraz cała załoga została podzielona na grupy – wyjaśnia Piotr Kulikowski, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Indykpol S.A.

Uznaliśmy, że przy tak dużej zbiorowości, w pewnym momencie  największym naszym wrogiem będzie statystyka. Dzisiaj dzielimy załogę Indykpolu na 3 niezależne grupy. W sposób bardzo zdyscyplinowany będziemy pilnować tego, żeby pracownicy zespołów nie kontaktowali się ze sobą.

00:00 / 00:00

To rozwiązanie ma umożliwić kontynuowanie produkcji nawet, jeśli pojawiłby się przypadek zarażenia u któregoś z pracowników.

Różnego rodzaju rozwiązania stosują zwłaszcza duże przedsiębiorstwa. Z raportu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej wynika, że 90% firm wdraża procedury przeciw COVID 19. Tyle samo spodziewa się pogorszenia wyników finansowych na koniec roku.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, Indykpol, przedsiębiorstwo
Samorządy zwalniają przedsiębiorców z opłat czynszowych. „Liczymy na kolejne miasta w Polsce”

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców apeluje do samorządów o zwolnienie przedsiębiorców z opłat czynszowych. W związku z pogarszającą się płynnością finansową firm spowodowaną sytuacją epidemiologiczną, Adam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV