Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Olsztyna i Bartoszyc trafili ranni w Kijowie Ukraińcy

Szpital Uniwersytecki w Olsztynie

Mają rany postrzałowe i złamania, są pobici. Na razie przechodzą badania diagnostyczne. Dwaj Ukraińcy z kijowskiego Majdanu leczą się na Warmii i Mazurach.

W uniwersyteckim szpitalu klinicznym w Olsztynie jest duchowny, ojciec Ołeksandr Repećko, postrzelony w rękę, szyję i oko:

00:00 / 00:00

W Bartoszycach leczy się inny z uczestników wydarzeń na Majdanie, Iwan Rapowyj, postrzelony w pierś, brzuch i biodro. Na razie obaj przechodzą wnikliwe badania diagnostyczne.

Ukraińcy trafili do Polski na leczenie dzięki zawiązanemu niedawno Powiatowemu Komitetowi Pomocy Razem z Ukrainą. Pomysł przyjęcia rannych zrodził się jeszcze w czasie krwawych starć na Majdanie – mówi przewodniczący komitetu, starosta bartoszycki Wojciech Prokocki:

00:00 / 00:00

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa leczenie. Komitet zapowiada dalszą pomoc ofiarom starć na Ukrainie.

Tymczasem w Szczytnie zakończyła się zbiórka leków i innych darów na rzecz pomocy dla Ukrainy. Zebrano dary o wartości prawie tysiąca złotych. W paczce znalazły się między innymi opatrunki, opaski, leki przeciwbólowe, strzykawki i glukometr. Do akcji przyłączyły się miejscowe apteki. Paczka trafiła do Olsztyna skąd wraz z innymi zebranymi darami wyruszy na Ukrainę. (mig/wil/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital, Ukraina, Ukraińcy, Majdan
Olsztyn deklaruje pomoc partnerskiemu miastu Łuck

"Wspólnym głosem mieszkańców Olsztyna protestujemy przeciwko agresywnym poczynaniom Rosji i mówimy zdecydowanie, że nigdy nie zaakceptujemy rozstrzygnięć siłowych, jako środka realizacji imperialnych ambicji politycznych". To fragment...

Zamknij
RadioOlsztynTV