Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do ochotników trafił dodatkowy sprzęt ratowniczy. „Każdy rodzaj wsparcia jest ważny”

Fot. J. Sulecki

Strażacy z OSP w Godkowie wzbogacili się o nowy ekwipunek, który pozwoli na bezpieczniejsze prowadzenie akcji ratowniczych. Na co dzień w jednostce służy 25 ochotników.

Naczelnik miejscowej OSP Mateusz Zabłocki nie krył zadowolenia z nowych hełmów i sprzętu.

To kurtki, w których bierzemy udział w akcjach. Są to także wkrętarki, wiertarki, nożyce, piły do drewna oraz młot do kucia. Czasami podczas akcji trzeba coś wykuć na przykład w kominie, innym razem coś przeciąć.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Jak podkreślił minister Andrzej Śliwka, podsekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych, wsparcie było możliwe dzięki „społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzonej przez spółki skarbu państwa”.

Poprzez spółki skarbu państwa możemy wspierać druhów oraz druhny z powiatu elbląskiego, również z terenów wiejskich, które przez długie lata nie były doinwestowane.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Zakupiony ekwipunek wart jest około 30 tysięcy złotych. Jak zaznacza jeden z ochotników Paweł Gajownik, dzięki zasilaniu bateryjnemu sprzęt jest gotowy do użycia w każdym momencie.

 Jeżeli mamy pożar dachu to jesteśmy w stanie wykorzystać ten sprzęt właśnie do pożaru, innym razem wykorzystujemy go przy wypadkach samochodowych. Jest on bateryjny i nie potrzebuje dodatkowego zasilania, więc jest gotowy do natychmiastowego użycia.

00:00 / 00:00

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zauważa, że każdy rodzaj wsparcia jest ważny.

Przekazujemy zarówno duży, jak i mały sprzęt. Cieszę się z tego faktu. Strażaków ochotników jest zdecydowanie więcej niż zawodowych, często to oni są pierwsi na miejscu wypadku, dlatego powinni być dobrze przygotowani.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, straż pożarna, ratownicy, OSP, Artur Chojecki, godkowo, ochotnicy, akcja ratownicza, młot, kurtki, Andrzej Śliwka, hełmy, ekwipunek, wiertarki, wkrętarki, nożyce, piły, Mateusz Zabłocki
Zwłoki 60-latka w mieszkaniu. Sprawę wyjaśnia policja i prokurator

W Białej Piskiej, na prośbę policji, strażacy otworzyli mieszkanie. W środku znaleziono ciało około 60-letniego mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon seniora. Sprawę wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora....

Zamknij
RadioOlsztynTV