Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podpalono gospodarstwo ofiary lichwiarzy. Czy to lichwiarz spełnił groźbę?

Spalone gospodarstwo oszukanych z Najdymowa, fot. archiwum rodziny Kosewskich

Zostali oszukani i okradzeni przez lichwiarzy. Byli szantażowani i zastraszani. Teraz ktoś podpalił im budynki gospodarcze. Mowa o rodzinie z Najdymowa spod Biskupca, o których mówiliśmy niejednokrotnie na naszej antenie.

Przypomnijmy: 13 lat temu pani Barbara pożyczyła od lichwiarzy 600 zł na komunię. Dług szybko urósł do tysiąca złotych. Kobieta chciała oddać za to kawałek ziemi, ale podsunięto jej u notariusza umowę na sprzedaż całego majątku za 2,5 tysiąca złotych. Po latach dzięki senator Lidii Staroń ojcowiznę odzyskała, a prokurator postawił w stan oskarżenia lichwiarza.

Wtedy zaczęły się pogróżki, że jak nie odstąpią od oskarżenia to spłonie ich dobytek. Tak też się stało z piątku na sobotę. Ale rodzina, choć w rozpaczy, nie poddaje się i będzie walczyć o swoje.

Pogorzelcom można pomóc wpłacając datki na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Warmińskiej, nr konta: 71 1240 5598 1111 0000 5033 4618, z dopiskiem „Pogorzelcy z Najdymowa”. Można też zawieźć rzeczy bezpośrednio do Najdymowa 105.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej.

00:00 / 00:00

 

Spalone gospodarstwo oszukanych z Najdymowa, fot. archiwum rodziny Kosewskich

Spalone gospodarstwo oszukanych z Najdymowa, fot. archiwum rodziny Kosewskich

 

autor: Dorota Grzymska

redakcja: A.Socha

Więcej w Lidia Staroń, uwaga, Najdymowo, lichwiarz
Dwie osoby utonęły minionego weekendu na Warmii i Mazurach

W jeziorze Maróz  w gminie Olsztynek policjanci znaleźli ciało 38-letniego mieszkańca Szwaderek.  Jak powiedział młodszy aspirant Rafał Prokopczyk z komendy miejskiej policji w Olsztynie, ciało  leżało...

Zamknij
RadioOlsztynTV