Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czarny weekend na wodzie. Od piątku utonęło pięć osób

Fot. fotolia

To był jeden z najtragiczniejszych weekendów na wodach Warmii i Mazur. Od piątku do niedzieli w regionie utonęło w sumie pięć osób, a jedna jest poszukiwana.

Od piątku do niedzieli w wodach Warmii i Mazur utonęło pięciu mężczyzn. Dokładne okoliczności są wciąż badane, ale już wiadomo, że w niektórych przypadkach w grę mógł wchodzić alkohol. W innych – nie użyto sprzętu asekuracyjnego.

Tak było np. w przypadku dwóch mężczyzn, którzy utonęli w Jeziorze Ełckim. Ich kapoki były na kajaku, którym płynęli. Mężczyźni wpadli do wody, niestety nie używali sprzętu asekuracyjnego, nie udało się ich uratować

– mówi młodszy aspirant Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Cały czas trwa także poszukiwanie 39-letniego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę w nocy wypadł z łodzi motorowej na jeziorze Kisajno. Wiadomo, że płynął z 27-letnią kobietą – jej udało się dopłynąć do brzegu. Oboje znaleźli się w wodzie podczas skrętu w czasie nocnego rejsu po jeziorze Kisajno.

Od początku wakacji na Warmii i Mazurach utonęło już dwadzieścia siedem osób.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Zdjęcie jest ilustracją do informacji. Fot. KWP

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, utonięcie, jeziora, Jeziorak
Coraz czyściej na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Większość żeglarzy i turystów zabiera śmieci ze sobą

Żeglarze coraz lepiej dbają o środowisko naturalne na mazurskich jeziorch. - Ostatnio widzimy poprawę - przyznaje Urszula Dulewska z MOPR w Giżycku. Przez kilka lat był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV