Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok 15-latki, która wypadła z drogi podczas kuligu

Fot. Fotolia.com

Prokuratura rejonowa w Elblągu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w Adamowie pod Elblągiem.

Podczas kuligu śmiertelne obrażenia odniosła 15-letnia dziewczyna. Wstępne wyniki sekcji zwłok  potwierdzają, że podczas wypadku nastolatka uderzyła głową w twardą powierzchnię. Przyczyną zgonu był rozległy uraz czaszkowo-mózgowy.

Prokuratura czeka jeszcze na opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz ruchu drogowego. Zamierza również przesłuchać 40-letniego kierowcę, ojca zmarłej nastolatki. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów w tej sprawie.

Do tragedii doszło 18 stycznia w Adamowie, w gminie Elbląg. 40-letni kierowca ciągnął na sznurku za samochodem 6 osób na workach foliowych. Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Ciężkich obrażeń głowy doznała 15-latka. Jej 14-letnia koleżanka złamała rękę. Obie trafiły do szpitala.

Śledztwo prowadzone jest pod kątem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w śmierć, kulig, sekcja zwłok, 15-latka
Dzisiaj zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 15-latki, która zmarła po uderzeniu w głowę podczas kuligu

Prokuratura rejonowa w Elblągu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w Adamowie pod Elblągiem. Podczas kuligu śmiertelne obrażenia odniosła 15-letnia dziewczyna. Dzisiaj zaplanowano...

Zamknij
RadioOlsztynTV