Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzisiaj zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 15-latki, która zmarła po uderzeniu w głowę podczas kuligu

Fot. Fotolia.com

Prokuratura rejonowa w Elblągu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w Adamowie pod Elblągiem. Podczas kuligu śmiertelne obrażenia odniosła 15-letnia dziewczyna. Dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok nastolatki.

Prowadzone śledztwo jest na etapie postępowania przygotowawczego. Prokuratura rejonowa w Elblągu czeka na opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz ruchu drogowego. Zamierza również przesłuchać 40-letniego kierowcę, ojca zmarłej nastolatki. Na razie prokuratura nie postawiła nikomu zarzutów.

Śledztwo prowadzone jest pod kątem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 18 stycznia w Adamowie w gminie Elbląg. 40-letni kierowca ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, na których siedziało 6 osób. Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Obrażeń doznały dwie nastolatki. 14-latka złamała rękę, natomiast 15-latka z ciężkimi obrażeniami głowy trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Niestety nie udało się jej uratować.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, wypadek, sledztwo, kulig, sekcja zwłok
Potrącenie pieszego w Lidzbarku Warmińskim. Mężczyzna trafił do szpitala

Wypadek w Lidzbarku Warmińskim. Na ulicy Zamkowej - to ciąg trasy krajowej numer 51 - samochód osobowy potrącił pieszego. Poszkodowany mężczyzna trafi do szpitala. W miejscu...

Zamknij
RadioOlsztynTV