Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypadek na ulicach Ełku. Szybka reakcja świadków zapobiegła tragedii

Gdyby nie natychmiastowa pomoc policjanta, który skończył służbę i mieszkańców Ełku, mogło dojść do tragedii.

Na ul. Kilińskiego doszło do wypadku, w którym ucierpiały cztery osoby – mówi starszy sierżant Agata Kulikowska de Nałęcz – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku:

Policjant w czasie wolnym od służby przejeżdżał obok tego zdarzenia. Widząc niepokojącą sytuację, zostawił swój samochód i przybiegł na miejsce wypadku. Policjant sprawdził stan osób z drugiego samochodu. Powiadomił służby o tym wypadku i udzielił im niezbędnych informacji. Czekając na ich przyjazd policjant ustalił wstępny przebieg zdarzenia, monitorował stan osób poszkodowanych i uspokajał te osoby. Ustalił także istotnych świadków.

Wzorową postawą popisał się także taksówkarz, którzy przejeżdżał obok miejsca wypadku.

Ruszył natychmiast na pomoc i swoją gaśnicą stłumił ogień. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika 18-letni kierujący samochodem BMW na rondzie uderzył w volkswagena polo. Uderzenie było bardzo silne, volkswagen polo obrócił się wokół własnej osi i uderzył w znak drogowy.

18-latek, który spowodował wypadek miał prawo jazdy od dziewięciu dni.

 

Autor: P. Świniarski/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, wypadek, policja, Ełk, pomoc, samochód, taksówkarz
Trudne warunki na drogach. Pieszy potrącony w Bartoszycach

Zmrok, mżawka i mocno ograniczona widoczność mogą być przyczyną wypadków. Po 16 w Bartoszycach na ulicy Bema doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu pracowała policja. Teraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV