Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojskowi medycy obchodzą swoje święto. „Na uścisk dłoni jeszcze przyjdzie czas”

Fot. por. Rafał Buczyński /16. Pułk Logistyczny w Elblągu

Co roku 4 kwietnia obchodzone jest święto Wojskowej Służby Zdrowia. Tym razem przypadło na czas epidemii, kiedy personel medyczny w mundurach swoją codzienną służbą dba o zdrowie żołnierzy także w czasie kryzysu.

Dowódca stacjonującego w Elblągu 16. Pułku Logistycznego podziękował swoim medykom za zaangażowanie, troskę i pomoc. Na uścisk dłoni przyjdzie jeszcze czas, teraz po prostu – dziękuję! – pisze do swoich podwładnych płk Piotr Pankowski. Święto jest, ale nie nie można go celebrować, choć jest za co dziękować.

Nawet w czasie pokoju wojskowi medycy na brak zajęć nie narzekają. Na co dzień monitorują i wzmacniają stan zdrowia żołnierzy. Mają nadzór nad wychowaniem fizycznym i szkoleniem. Czuwają nad egzaminami kondycyjnymi dla kandydatów do służby.

Teraz medycy wojskowi wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności w walce z niewidzialnym przeciwnikiem, jakim jest wirus wywołujący COVID-19. Ich zbroją są jednorazowe rękawiczki, maseczki, gogle, a orężem termometry.

Na razie wojskowi medycy z Pułku Logistycznego dbają o zdrowie swoich kolegów. Ale w razie potrzeby są również gotowi nieść pomoc mieszkańcom Elbląga i regionu.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Elbląski 16. Pułk Logistyczny
Sportowcy z nagrodami prezydenta. Sprawdź, kogo wyróżnił Witold Wróblewski

Ubiegły rok był udany dla elbląskiego sportu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał 37 nagród sportowych oraz 27 wyróżnień, w tym dwa specjalne dla Akademii Piłkarskiej Olimpii...

Zamknij
RadioOlsztynTV