Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Sportowcy z nagrodami prezydenta. Sprawdź, kogo wyróżnił Witold Wróblewski

Fot. IKS Atak / Facebook

Ubiegły rok był udany dla elbląskiego sportu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał 37 nagród sportowych oraz 27 wyróżnień, w tym dwa specjalne dla Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg oraz wieloletniego szkoleniowca piłki ręcznej Jerzego Ringwelskiego.

Przyznano również 37 stypendiów sportowych. Na nagrody finansowe przeznaczono 30 tysięcy złotych.

Nagrody i wyróżnienia są tradycyjnie wręczane podczas Elbląskiego Święta Sportu. Tegoroczna edycja święta, która miała się odbyć 12 marca, została odwołana ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Prezydent Witold Wróblewski zdecydował o wypłacie nagród dla sportowców, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki w rywalizacji krajowej lub międzynarodowej. Na liście nagrodzonych jest 29 zawodników oraz 8 trenerów.

Mamy wiele powodów do dumy i radości, których przysporzyli nam nasi sportowcy. Wielokrotnie podkreślałem, że dla mnie, jako prezydenta miasta, bardzo ważny jest rozwój sportu dzieci i młodzieży. Dlatego staramy się stwarzać jak najlepsze warunki, aby zaszczepić w najmłodszych elblążanach miłość do sportu i aktywnego spędzania czasu. Nasze działania przynoszą efekty. Gmina Miasto Elbląg we współzawodnictwie Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2019 została sklasyfikowana na 29 miejscu w punktacji gmin, o siedem pozycji wyżej niż rok wcześniej (36). Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój elbląskiego sportu. Dziękuję trenerom i działaczom skupionym wokół klubów sportowych. Słowa wdzięczności kieruję również do rodziców, którzy zaszczepiają w najmłodszych sportowe pasje. Pragnę również serdecznie podziękować wszystkim tym, bez których niemożliwe byłoby osiągnięcie tak wielu sukcesów. Mam na myśli sponsorów, którzy wspierają kluby i stowarzyszenia oraz organizację imprez sportowych w naszym mieście.

– powiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Zobacz listę nagrodzonych sportowców 

Zobacz listę wyróżnionych

W ubiegłym roku o liczne sukcesy postarali się elbląscy kajakarze. Reprezentanci Olimpii Elbląg wywalczyli 33 medale na zawodach rangi mistrzostw Polski. Ich wysoką formę dostrzeżono w kraju, czego efektem były powołania do kadry narodowej na międzynarodowe występy. Młodych kajakarzy można było oglądać na mistrzostwach świata i Europy, a także Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Elbląska młodzież także w innych dyscyplinach sportowych pokazała się z jak najlepszej strony. Judocy, lekkoatleci, karatecy, short-trackowcy, szachiści, ciężarowcy, kick-bokserzy, triathloniści i tancerze z Elbląga wielokrotnie stawali na podium najważniejszych krajowych zawodów, a w wielu przypadkach również godnie reprezentowali miasto na międzynarodowych arenach.

Na arenie ogólnopolskiej miasto promuje drużyna piłkarek ręcznych EKS Startu Elbląg, która bierze udział w zmaganiach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, tj. PGNiG Superlidze Kobiet. Drużyna z Elbląga zakończyła rozgrywki w sezonie 2019/2020 na czwartym miejscu i bez wątpienia ma duży wpływ na promocję miasta poprzez sport.

Ważnym elementem promocji poprzez sport, ze względu na popularność dyscypliny, jest udział piłkarzy nożnych Olimpii Elbląg w rozgrywkach centralnych II ligi. Należy odnotować także uzyskanie przez Akademię Piłkarską Olimpii Elbląg certyfikatu Złotej Gwiazdki Polskiego Związku Piłki Nożnej. AP Olimpii uzyskała ten certyfikat jako jedyny klub w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto poprzez udział w rozgrywkach drużynowych promują również: piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg występujący w I lidze oraz siatkarki Energi Truso Elbląg występujące w II lidze.

Elbląg należy do czołowych miast w Polsce w sporcie osób niepełnosprawnych, co znalazło swoje potwierdzenie w wynikach osiąganych między innymi przez zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. To właśnie oni w świetnym stylu sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny w kraju w siatkówce na siedząco. Także w dyscyplinach indywidualnych: lekkiej atletyce, judo, łyżwiarstwie, cieszyliśmy się z sukcesów niepełnosprawnych sportowców. Na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata miasto i kraj reprezentował Rafał Rocki, a judocy Ataku zdobyli pięć medali na mistrzostwach Europy.

Najważniejsze sportowe sukcesy i wydarzenia minionego roku zaprezentowane zostały w specjalnie przygotowanym filmie.

Oprócz nagród i wyróżnień tradycyjnie już przyznane zostały stypendia sportowe. Otrzymało je 37 zawodników, którzy dzięki wsparciu będą mogli rozwijać swoje sportowe talenty.

Zobacz listę stypendystów

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Elbląg, nagrody, wyróżnienia
Wirtualne wykłady w sztuce. Galeria EL zaprasza na wideo spotkania

Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu zaprasza do pogłębiania wiedzy o historii sztuki. Prezentacje video pod tytułem "Wykłady o Sztuce" są krótkimi spotkaniami w formie opowieści....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV