Olsztyn, Koronawirus, Elbląg, Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Aktualności, Działdowo, Aplikacja mobilna, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warm., Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lub., Olecko, Region, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo
Tylko jedna szkoła decyzją sanepidu nie przeszła na nauczanie hybrydowe – podaje kuratorium oświaty
Reszta placówek z regionu, zgodnie z prawem oświatowym, od dziś rozpoczęła zajęcia mieszane. Dotyczy to tylko uczniów klas 1-3.
Ostateczną decyzję w sprawie możliwości przejścia na nauczanie naprzemienne podejmują dyrektorzy szkół. Najczęściej to system tygodniowy i dotyczy dużych olsztyńskich szkół. Tak jak w Szkole Podstawowej nr 30 – mówi dyrektor Anna Staryk.
Z kolei w Ełku pierwszoklasiści chodzą do szkoły codziennie, a reszta uczniów naprzemiennie. Uczą się zdalnie i stacjonarnie.
Łatwiejszą sytuację mają dyrektorzy szkół w mniejszych miejscowościach. Zwykle jest tam mało dzieci, przez co klasy mniej liczne. Są także szkoły, które dysponują dwoma budynkami, a to sprawia, że dzieci mogą chodzić do szkoły cały czas. Tak jest np. w Szkole Podstawowej w Tylkowie, gdzie w jednym budynku uczą się dzieci z zerówki i klasy pierwszej, a w drugim kasy drugie i trzecie – mówi dyrektor szkoły podstawowej w Tylkowie, Jan Suchan.
W całym regionie w klasach 1-3 jest około 40 tysięcy dzieci.
Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska