Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Zahorski w nowej roli. Były napastnik Stomilu pracuje w PZPN

Tomasz Zahorski, Stomil Olsztyn. Fot. M.Świniarski

Za nami piłkarskie Mistrzostwa Świata, które zakończyły się klęską reprezentacji Polski. Tuż po tym, jak Biało – Czerwoni nie wyszli z grupy, rozgorzała dyskusja o systemie szkolenia w naszych klubach. Jednym z leków na dolegliwości piłki nożnej, ma być poprawa szkolenia młodzieży. Stąd zatrudnianie przez Polski Związek Piłki Nożnej fachowców.

Były napastnik reprezentacji i m.in. Stomilu Olsztyn – Tomasz Zahorski – zawiesił piłkarskie buty na kołku i zajął się szukaniem talentów. Jak się jednak okazuje – nie tylko:

Zakres moich obowiązków jest całkiem spory. Teraz muszę zrobić bazę danych z całego naszego województwa, odnośnie obiektów, szkółek i akademii piłkarskich. Na podstawie tych danych można będzie wprowadzać projekty, które mają usprawnić funkcjonowanie klubów piłkarskich. Oczywiście, chciałem jeszcze grać w piłkę, jednak życie ułożyło się tak, a nie inaczej. Musiałem podjąć decyzję na przyszłość i uznałem, że przyjęcie pracy w PZPN to najlepsze wyjście. Uważam, że podjąłem słuszną decyzję i w tym kierunku zmierzam.

00:00 / 00:00

Tomasz Zahorski zapowiada, że takie działania mogą pomóc młodym zawodnikom zwłaszcza z małych ośrodków na przebicie się do większych klubów. Były reprezentant nie ukrywa, że sam tego doświadczył, bowiem pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnym Barczewie.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, Tomasz Zahorski, szkolenie, pzpn, baza sportowa
Porażka Stomilu Olsztyn z ekstraklasową Wisłą Płock. „Mieliśmy dobre fragmenty, zabrakło skuteczności”

Olsztyński Stomil kończy sparingową część przygotowań do sezonu i zaczyna mikrocykle treningowe. W piątek Biało - Niebiescy przegrali w Płocku z Wisłą 0:2 po trafieniach Nico...

Zamknij
RadioOlsztynTV