Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie oceniają expose premier Ewy Kopacz

Ewa Kopacz wchodzi na mównicę, aby wygłosić expose. Fot. premier.gov.pl

Expose Ewy Kopacz trwało niespełna godzinę i zawierało wiele obietnic.

Premier poruszyła między innymi kwestię bezpieczeństwa w kontekście konfliktu na Ukrainie i zapowiedziała wzrost wydatków na obronność. Dużą część Ewa Kopacz poświęciła polityce społecznej: ułatwieniom dla rodzin, ale także osób starszych. Skupiła się także na szeroko pojętym bezpieczeństwie. W, trwającym trzy kwadranse wystąpieniu, poprosiła opozycję o współpracę głównie w trzech dziedzinach: obrony narodowej, bezpieczeństwa energetycznego i kwestii dotyczących polskiego węgla.

Pierwsze reakcje na expose zebrała Agnieszka Rucińska

00:00 / 00:00

Expose Ewy Kopacz trwało niespełna godzinę. Fot. premier.gov.pl

Beata Bublewicz

Wysoko expose Ewy Kopacz ocenia warmińsko-mazurska posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Bublewicz. Jej zdaniem wystąpienie nowej premier było bardzo spójne i przejrzyste z dobrze wytyczonymi celami.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit

Warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit podkreślał, że Ewa Kopacz zdystansowała się od rządów Donalda Tuska. Parlamentarzysta PiS podkreślał, że większość zawartych w expose obietnic ma być realizowana w 2016 roku, kiedy Kopacz nie będzie już premierem.

00:00 / 00:00

Tadeusz Iwiński

Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie głosował przeciwko wotum zaufania wobec premier Ewy Kopacz. – Premier wstrzykiwała w nas ampułki nadziei, a to dobre jest raczej na śniadanie, a nie na kolację – powiedział Radiu Olsztyn poseł Tadeusz Iwiński.

00:00 / 00:00

Stanisław Żelichowski

– Ewa Kopacz dużo mówiła o polityce prorodzinnej, zabrakło jednak pomysłu na rozwiązanie problemów z polskim sądownictwem –  tak skomentował wystąpienie nowej premier warmińsko-mazurski poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Stanisław Żelichowski.

00:00 / 00:00

Premier Ewa Kopacz wygłosiła w Sejmie expose. Fot. premier.gov.pl

Wieczorem Sejm zaakceptował rząd Ewy Kopacz. Posłowie większością 259 głosów, przy 183 głosach przeciwnych i 7 wstrzymujących się udzielili nowemu gabinetowi wotum zaufania.

(karp/kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, premier, Ewa kopacz
+ Znamy skład nowego rządu. Oto komentarze parlamentarzystów…

Ewa Kopacz przedstawiła skład nowego rządu. Rząd zostanie powołany w poniedziałek, 22 września. W nowej Radzie Ministrów jest 5 nowych twarzy. Reszta to współpracownicy Donald Tuska....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV