Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod wędkarzami załamał się lód. 73-letni mężczyzna nie przeżył

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. KPP Giżycko

Pod dwoma mężczyznami, którzy weszli z pomostu na taflę zamarzniętego jeziora Tałty załamał się lód. 73-latek zmarł – poinformowała policja i MOPR.

Do tragicznego wypadku doszło w Jorze Wielkiej koło Mikołajek. Dwóch mężczyzn z pomostu weszło tam na zamarzniętą taflę jeziora Tałty. Lód się załamał i obaj wpadli do wody.

Jeden z mężczyzn o własnych siłach wydostał się na brzeg, do drugiego ruszył natychmiast poinformowany o wypadku poduszkowiec MOPR z Mikołajek. Ratowniczka weszła pod wodę i odnalazła pana. Na brzegu razem ze strażakami prowadzono resuscytację, ale przybyłe na miejsce pogotowie niestety stwierdziło zgon. Zmarły miał 73 lata

– poinformowała dyżurna Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Urszula Dylewska.

Dylewska dodała, że lód pod oboma mężczyznami załamał się bardzo blisko pomostu. Mimo to jednemu z mężczyzn nie udało się wydostać z lodowatej wody.

– Mimo, że lód jest dość gruby to jest bardzo kruchy. Wszystko przez to, że mróz nie utrzymuje się ciągle, raz jest temperatura dodatnia, zaraz znów na minusie. To powoduje kruchość, niestabilność lodu – wytłumaczyła Dylewska i zaapelowała, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na zamarznięte jeziora. Dodała, że ratownicy MOPR niestety co dnia widzą na jeziorach bardzo wiele osób.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wędkarz, akcja ratunkowa, uwaga, UWAGA i PILNE
Koronawirus: Najwięcej zakażonych znowu w Olsztynie – najmniej w powiatach braniewskim i oleckim

6789 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 389 osób - wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia. W województwie warmińsko-mazurskim jest 435 nowych zakażeń. 21 osób zmarło, a dwie z...

Zamknij
RadioOlsztynTV