Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piechowicz potrójną mistrzynią świata. „Nie spodziewałam się medalu”

Karolina  . Fot. SwimLand Olsztyn

Trzy tytuły mistrzyni świata juniorów przywiezie z Peru pływaczka SwimLandu Olsztyn Karolina Piechowicz.

Po złocie na 50 metrów stylem klasycznym oraz w sztafecie mieszanej 4×100 stylem zmiennym, tym razem, nie dała szans rywalkom na 100 metrów klasykiem. Co więcej, ustanowiła nowy rekord Polski 17-latek oraz swój nowy rekord życiowy.

Jak nam powiedziała, prosto z Limy, Karolina Piechowicz, większym zaskoczeniem od złotego medalu był rekord życiowy.

Największym zaskoczeniem dla mnie była „życiówka”, ponieważ przez ten rok ciężko mi było się do niej zbliżyć.  Wynikało to z błędów strategicznych, które popełniałam na każdym wyścigu. Za bardzo chciałam się ścigać i nie myślałam o taktyce, której mam się trzymać. Złoto to było dotrzymanie tej taktyki (…) Lecąc do Peru nie spodziewałam się, że zdobędę medal. Nie wiedziałam jaka jest konkurencja na arenie międzynarodowej. Na zawody nie przyleciały Stany Zjednoczone (…) Trudniej było wywalczyć złoto na 100 metrów (…) Wracamy 6 września (…) Odpoczynek będzie trwał 3 tygodnie, a później wracamy do pracy.

00:00 / 00:00

Olsztynianka w zwycięskim wyścigu osiągnęła czas: 1 minuta, 8 sekund i 78 setnych. Teraz, jak mówi, czeka ją powrót do Olsztyna, a potem urlop.

Karolina Piechowicz. Fot. SwimLand Olsztyn

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, pływaczka, Peru, Karolina Piechowicz
Kolejne mistrzostwo świata Karoliny Piechowicz! Olsztynianka nie dała szans rywalkom

Kolejny sukces Karoliny Piechowicz: pływaczka SwimLandu Olsztyn zdobyła trzeci złoty medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Limie. Trzy tytuły mistrzyni świata juniorów przywiezie z Peru pływaczka SwimLandu...

Zamknij
RadioOlsztynTV