JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Kolejne mistrzostwo świata Karoliny Piechowicz! Olsztynianka nie dała szans rywalkom

Kolejny sukces Karoliny Piechowicz: pływaczka SwimLandu Olsztyn zdobyła trzeci złoty medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Limie.

Trzy tytuły mistrzyni świata juniorów przywiezie z Peru pływaczka SwimLandu Olsztyn – Karolina Piechowicz. Po złocie na 50 metrów stylem klasycznym oraz w sztafecie mieszanej 4×100 stylem zmiennym, tym razem – nie dała szans rywalkom na 100 metrów klasykiem.
Co więcej – ustanowiła nowy rekord Polski 17-latek oraz swój nowy rekord życiowy. Jak mówi – prosto z Limy – Karolina Piechowicz, większym zaskoczeniem od złotego medalu była właśnie „życiówka”.

00:00 / 00:00

Zawodniczka osiągnęła czas: 1 minuta, 8 sekund i 78 setnych, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski 17-latek.

Autor: M. Świniarski/K. Ośko
Redakcja: Ł. Sadlak/M. Rutynowski

Olsztyńska pływaczka mistrzynią świata juniorów

Więcej w złoto, Karolina Piechowicz, Lima

Karolina Piechowicz zdobyła dwa złote medale podczas pływackich mistrzostw świata juniorów. Zawody rozgrywane są w Limie. Zawodniczka klubu Swimland Olsztyn wygrała wyścig na 50 metrów stylem...