Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie skutkują apele, ostrzeżenia i kary. Minionej doby w warmińsko-mazurskiem strażacy wyjeżdżali do 49 pożarów traw

Fot. fotolia.com

60 hektarów nieużytków spaliło się w okolicach Dobrzynki w gminie Górowo Iławeckie. Z ogniem przez kilka godzin walczyło 18 strażaków. Ponadto odnotowano 6 pożarów średnich, gdzie spalił się co najmniej hektar powierzchni oraz 42 małe.

W kilku przypadkach ogień przeniósł się do lasów, m.in. w pobliżu Cieszyńca w powiecie elbląskim spalił się dębowo-sosnowy młodnik, a 30 arów poszycia ogień zniszczył koło Szczepankowa w powiecie szczycieńskim.

Wypalanie traw powoduje nieodwracalne straty w środowisku naturalnym. Rolnicy, którym udowodni się celowe podpalanie łąk, pastwisk czy nieużytków, mogą stracić część lub nawet całość unijnych dotacji. Natomiast policjanci ostrzegają, że za wypalanie traw grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, czy spowodowania dużych strat materialnych – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, pożar, straż, trawa
Potężny pożar nieużytków w gminie Górowo Iławeckie

Nieużytki spłonęły w okolicach Dobrzynki. Jak wstępnie oceniono pożarem zostało objętych nawet 100 hektarów. Jak powiedział Radiu Olsztyn dyżurny państwowej Straży Pożarnej, nie było zagrożenia dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV