Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest zielone światło na sprzedaż zimnych Term Warmińskich. Chcą tego radni miejscy i powiatowi

Termy Warmińskie. Fot. Ł. Węglewski

Kontrowersyjny obiekt w Lidzbarku Warmińskim, w którym trzeba podgrzewać wodę, nie przynosi zamierzonych zysków. Ruszyła procedura wyceny obiektu i poszukiwań potencjalnego partnera publiczno-prywatnego.

W lutym rada powiatu lidzbarskiego podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na rozpoczęcie procedur, zmierzających do sprzedaży Term Warmińskich. Pod koniec marca podobną uchwałę podjęli radni miejscy.

Pieniędzmi po sprzedaży obiektu powiat i miasto mają podzielić się po połowie. Starosta lidzbarski Jan Harhaj zapewnia, że ani miasto, ani powiat do Term Warmińskich nie dopłacają, ale kredyty wzięte na budowę wciąż są spłacane.

Ponadto radni miejscy obniżyli o połowę kwotę podatku od nieruchomości. Stąd poszukiwanie operatora, który w końcu zapewni zysk z tej inwestycji. Zdaniem Jerzego Szmita, szefa olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zamiar sprzedaży obiektu, jest potwierdzeniem na to, że była to zła inwestycja.

Termy Warmińskie oddano do użytku w 2016 roku. Wartość inwestycji wyniosła ponad 93 miliony złotych, z czego 64 miliony to fundusze unijne. Kontrowersje wokół term związane są z tym, że wydobywana na powierzchnię woda ma temperaturę około 21 st. C i wymaga podgrzewania.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, radni, Termy Warmińskie
Rozrasta się baza łóżek covidowych w regionie. Nowy oddział powstał w Lidzbarku Warmińskim

W województwie warmińsko-mazurskim na 1499 łóżek dla pacjentów chorych na covid zajętych jest 981 - to 65 procent. Obecnie wykorzystywanych jest 119  spośród 176 respiratorów, co...

Zamknij
RadioOlsztynTV