DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

Indykpol AZS Olsztyn się nie zatrzymuje. Potrzebny był tie-break

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali na wyjeździe Visłę Bydgoszcz 3:2 (22:25, 25:18, 25:20, 25:27, 15:8) w spotkaniu PlusLigi.

Początek spotkania należał do Akademików, lecz w okolicach połowy premierowej partii do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W olsztyńskiej drużynie spadła skuteczność ataku, a prym na parkiecie zaczęła wieść największa gwiazda Visły – Toncek Stern. Podopieczni Przemysława Michalczyka wygrali 25:22.

Od początku drugiej odsłony Akademicy wzięli się za odrabianie strat. Zawodnicy Paolo Montagnaniego nie popełnili błędów z poprzedniej partii, cały czas będąc na prowadzeniu. Indykpol wygrał 25:18.

Podobny przebieg miał set numer trzy. Świetnie prezentował się Hadrava, którego wspomagali Seyed Mousavi, Mateusz Mika oraz grający na wysokiej skuteczności Wojciech Żaliński. Przełożyło się to na wygraną gości 25:20.

O ile poprzednie odsłony miały spokojny przebieg, o tyle czwarta partia, a szczególnie jej końcówka, dostarczyła kibicom wielkich emocji. Akademicy prowadzili przez większość seta i wydawało się, że przypieczętują wygraną w całym meczu. Bydgoszczanie w końcówce odrobili straty, doprowadzili do gry na przewagi i triumfowali 27:25.

Początek tie-breaka to wyrównana walka punkt za punkt. W połowie seta to Akademicy zaczęli odjeżdżać przeciwnikowi, a efektownym asem mecz zakończył Jan Hadrava.

MVP spotkania został Seyed Mousavi.

„Zabrakło koncentracji w decydujących momentach” – przyznaje kapitan Akademików – Paweł Woicki.

00:00 / 00:00

Swoją teorię na temat gry „Biało-Zielonych” ma przyjmujący Indykpolu AZS-u – Mateusz Mika.

Szkoleniowiec Visły Bydgoszcz – Przemysław Michalczyk przyznaje, że celem jego zawodników jest „utarcie nosa” siatkarskim ekspertom.

„Dla nas ten punkt jest jak zwycięstwo” – przyznaje rozgrywający Visły Bydgoszcz – Radosław Gil, który w zeszłym sezonie reprezentował biało-zielone barwy.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Indykpol AZS Olsztyn wraca na zwycięską ścieżkę. Akademicy lepsi od Cuprum Lubin

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:1 (29:31, 25:16, 25:20, 25:15) w 7. kolejce rozgrywek PlusLigi. Premierowa partia miała bardzo wyrównany przebieg....