Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywy alarm w Piszu. W rzece nie ma niewybuchów

Informacja o niewybuchach w Piszu okazała się fałszywym alarmem. Przez wiele godzin saperzy i płetwonurkowie szukali w rzece Pisie pocisków z II wojny światowej, które ktoś rzekomo widział i powiadomił służby.

Saperzy szukają niewybuchów w rzece Pisie

Saperzy jednak niczego nie znaleźli i zakończyli akcję uznając, że teren jest bezpieczny. Teraz sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury i ją wyjaśnia – poinformował burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, który rozwiązał już sztab kryzysowy w tej sprawie.

00:00 / 00:00

– Sprawa wydaje się dziwna, bo ktoś miał widzieć niewybuchy w marcu, a informacje o tym przekazał dopiero teraz – dodał burmistrz.

Andrzej Szymborski podkreśla, że koszty wielogodzinnej akcji są ogromne. Zaangażowano ponad 100 policjantów, strażaków i gminnych urzędników. Ewakuowano mieszkańców w promieniu 200 metrów od brzegu rzeki, w której szukano rzekomych niewybuchów.

Patrol saperski

 

 

(kan/wch/kpias/bsc)

 

 

 

 

 


 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pisz, ewakuacja, rzeka Pisa
Licealista z Pisza marszałkiem Sejmu Dzieci i Młodzieży

Igor Żarnowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Piszu prowadzi obrady XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży. Sejm, jak co roku, zbiera się w Dniu Dziecka. Igor jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV