Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg walczy z wrakami aut szpecącymi miasto. Zdarzają się nietypowe interwencje

Fot. straż miejska w Elblągu

Trwa walka z nieużywanymi samochodami, zaśmiecającymi Elbląg. Od początku roku straż miejska doliczyła się ponad 50 interwencji w sprawie szpecących wspólną przestrzeń wraków. Wśród nich była jedna nietypowa.

Patrol straży pojechał na zgłoszenie mieszkańca podające lokalizację samochodu, który nie miał powietrza w żadnej z opon. Ludzie nas informują, a my działamy

– zapewnia komendant Arkadiusz Kulik.

Po sprawdzeniu danych właściciela auta upomnieli się o zholowanie go. Okazało się, że samochód jest używany i w pełni sprawny. Powietrze z kół spuściła żona kierowcy, bo nie chciała dopuścić żeby jechał po pijanemu. Kobieta dostała pochwałę, a małżonek zobowiązanie do doprowadzenia samochodu do stanu używalności.

Przypomnijmy, właściciel nieużywanego samochodu jest zobowiązany do usunięcia go lub utylizacji. W wielu przypadkach takie auta usuwane są przez straż miejską, która kosztami obciąża właściciela.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, Elbląg, straż miejska, samochód
Powraca temat budowy nowej galerii handlowej w Elblągu

Po kilkunastu latach wraca sprawa budowy centrum handlowego, które miało powstać w Elblągu przy ul. Akacjowej, w okolicy lotniska i drogi S7. Do realizacji przedsięwzięcia nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV