Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powraca temat budowy nowej galerii handlowej w Elblągu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Po kilkunastu latach wraca sprawa budowy centrum handlowego, które miało powstać w Elblągu przy ul. Akacjowej, w okolicy lotniska i drogi S7.

Do realizacji przedsięwzięcia nie doszło, m.in. w z powodu problemów jakie miał inwestor ze skomunikowaniem terenu z obwodnicą Elbląga. Zmienił się właściciel działki, a władze miasta zapewniają o znalezieniu rozwiązania drogowego konfliktu.

Siódemka – taką nazwę miało nosić centrum handlowo-rozrywkowe, mające dać zatrudnienie około tysiącu pracownikom. Po latach działka na Nowym Polu poszła w zapomnienie, aż pojawił się nowy właściciel, zainteresowany prowadzeniem tam działalności – potwierdza Adam Jocz z elbląskiego Urzędu Miasta. Są już prowadzone rozmowy, a inwestor, zgodnie z prawem, może prowadzić tam centra logistyczne lub handlowe. Dodajmy, pierwsze plany zagospodarowania terenu przy lotnisku pojawiły się w 2007 roku.

Jak informują elbląscy urzędnicy, jest duże zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w mieście, także tymi będącymi w rękach prywatnych. Miasto szykuje kolejnie działki na Modrzewinie.

To wzmożone zainteresowanie jest związane z budową drogi wodnej z Bałtyku na Zalew Wiślany i do Portu Morskiego w Elblągu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, inwestycje, siódemka
Coraz więcej elblążan zaszczepionych na koronawirusa

Prawie 29 tysięcy elblążan zostało zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki przeciwko COVID-19, a drugą przyjęło 7,5 tysiąca mieszkańców miasta. Samorząd przygotował masowy punkt szczepień, który tygodniowo będzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV