Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ekonomia może być pasją

Jakub Klicki. Fot. A .Dybcio

Jakub Klicki z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie zajął 25 miejsce w  Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Był jednym z  ponad 12 tysięcy uczestników.

Uczeń IV LO oraz Jerzy Kawa, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Olsztynie byli gośćmi Izabeli Malewskiej i Krzysztofa Kaszubskiego w Bliższych Spotkaniach.

I. Malewska: Wynik Kuby to osiągnięcie, którym warto się chwalić, prawda?

J. Kawa: To jest krajowy wynik, o którym trzeba mówić.

I. Malewska: Mówimy o Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. W kwietniu był finał 31 edycji. Zawsze mówiliśmy, że niewielu młodych ludzi z naszego regionu dochodzi do finałów. Tym razem się udało?

J. Kawa: Powiedziałbym inaczej. Tym razem też, ponieważ mieliśmy już finalistów w poprzednich edycjach, nawet w pierwszej dziesiątce. Bycie finalistą to już jest sukces, ale bycie laureatem to jest jeszcze większy sukces. Różnica między pierwszym a ostatnim z grupy jest tak niewielka, że nie ma sensu nawet o tym mówić.

I. Malewska: Jakubie, jak wyglądały Twoje przygotowania do olimpiady?

J. Klicki: Jestem w klasie o rozszerzeniu matematyczno – fizycznym. Do samej olimpiady ekonomicznej przygotowywałem się z dużej ilości książek. Jest wykaz potrzebnych podręczników na stronie olimpiady.

I. Malewska: Była to głównie samodzielna praca?

J. Klicki: Tak. Niestety musiałem sam włożyć w to dużo pracy, czytając książki i będąc na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami na świecie. Na każdym etapie pisze się również wysoko punktowany esej. Porusza on problemy aktualne. W tym roku były to tematy związane z rynkiem pracy. Podczas finału musieliśmy opisać wpływ różnych umów o pracę na elastyczność oraz bezpieczeństwo zatrudnienia. Następnie rozważaliśmy ten problem z punktu widzenia pracownika, a także z punktu widzenia pracodawcy.

Posłuchaj rozmowy Izabeli Malewskiej i Krzysztofa Kaszubskiego z Jakubem Klickim i Jerzym Kawą.

mgr Jerzy Kawa. Fot. A. Dybcio

Redakcja: D. Kucharzewska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ekonomia, Bliższe spotkania, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, Jakub Klicki
Alergia – choroba cywilizacyjna XXI wieku

Reakcje alergiczne stanowią jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych współczesnego społeczeństwa. Z roku na rok zwiększa się liczba osób cierpiących z powodu alergii. Specjaliści oceniają, że w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV