Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budżet Elbląga przyjęty. „Może być najtrudniejszy w historii miasta”

Fot. M. Stankiewicz

755 milionów złotych – tyle wynosi przyjęty przez radę miejską budżet Elbląga na rok 2023. Dochody wyniosą 722 miliony złotych, na inwestycje przewidziano 26 miliony złotych. Przy konstruowaniu budżetu wzięto pod uwagę wszystkie czynniki zewnętrzne, w tym inflację i wojnę w Ukrainie.

Zdaniem prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego to może być najtrudniejszy budżet w historii Elbląga.

Jak pamiętam, tak dużych uwarunkowań zewnętrznych mających wpływ na budżet do tej pory nie było. Staraliśmy się objąć troską mieszkańców – usługi komunalne, społeczne, oświatę, zdrowotne na niepogorszonej jakości. To w pierwszej kolejności jet zabezpieczone

Radni wszystkich opcji mają uwagi co do niskiego poziomu inwestycji, opozycja upomina się o aktywność w sprawie rozwoju portu.

W ocenie przewodniczącego rady Antoniego Czyżyka z Koalicji Obywatelskiej, zaspakaja on wszystkie bieżące potrzeby, ale mankamentem jest mały nakład na inwestycje.

00:00 / 00:00

Marek Pruszak, przewodniczący Klubu Radnych PiS uważa, że prezydent powinien odważniej go przygotować.

Budżet jest ostrożny, taki zachowawczy, nie daje szans na rozwój. Błędem jest brak środków na wkłady własne na rozwój Portu Morskiego.

00:00 / 00:00

Budżet Elbląga został przyjęty 18 głosami ‘’za’’ koalicyjnych klubów KO i Komitetu Witolda Wróblewskiego oraz jednej radnej PiS. Sześciu jej kolegów wstrzymało się, a jeden radny niezależny był przeciw.

Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska/B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, sesja
Nie wiesz, co zrobić z jedzeniem ze świąt? Jadłodzielnie czekają na nie

Obie lodówki elbląskiej jadłodzielni są prawie puste, a wciąż pojawiają się przy nich osoby zainteresowane przyjęciem świątecznych potraw. Jeśli mamy za duże zapasy, warto się nimi...

Zamknij
RadioOlsztynTV