Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy wyrok w sprawie właściciela słynnej „farmy grozy”. Obywatel Niemiec znęcał się nad zwierzętami w gospodarstwie

Fot. fotolia.pl

Właściciel ”farmy grozy” z podbraniewskiego Cielętnika będzie odbywać karę w niemieckim więzieniu.

Stefan D. został skazany przez Sąd Rejonowy w Braniewie na dwa i pół roku bezwzględnego więzienia. Ponieważ jest obywatelem Niemiec, to Sąd Okręgowy w Elblągu zwrócił się do tamtejszego Federalnego Biura Sprawiedliwości o przejęcie wykonania kary w kraju zamieszkania.

Przypomnijmy, Stefan D. stanął przed sądem za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami , które miał w swoim gospodarstwie. Sytuacja ta trwała wiele lat. Był też za to wcześniej karany, łącznie z zakazem hodowli zwierząt, który notorycznie łamał.

Ostatni proces Stefana D. trwał cztery lata i zakończył się wyrokiem wyższym niż domagała się prokuratura. To dlatego, że sąd ukarał go za jeszcze inne przestępstwa – przypomina Monika Hyńko z braniewskich Animalsów, która była oskarżycielem posiłkowym w procesie. Skazany odwołał się od wyroku, ale w styczniu Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał go w mocy. Wyrok jest prawomocny, dlatego Stefan D. może już odbywać karę.

Dodajmy, surowa kara bezwzględnego wiezienia jest tylko częścią wyroku. Stefan D. ma też 10-letni zakaz utrzymywania zwierząt, musi ponadto wpłacić 10 tysięcy złotych na rzecz OTOZ Animals.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, więzienie, znęcanie, zwierzęta, cielętnik, farma grozy
Amfetamina w jednym z mieszkań w Szczytnie. Policja zatrzymała 3 osoby

Ponad 700 gramów amfetaminy wykryli policjanci w jednym z mieszkań w Szczytnie. Z takiej ilości można było uzyskać ponad 7 tysięcy porcji handlowych narkotyku. Zatrzymani zostali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV