Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbombardują premiera SMS-ami?

konferencja Andrzeja Ryńskiego i Władysława Mańkuta, fot. M. Sochacki

Informacja o propozycji mniejszych pieniędzy dla Warmii i Mazur zelektryzowała lokalne środowiska polityczne. „Nowa perspektywa finansowa dla Warmii i Mazur nie może być gorsza od poprzedniej” – uważa SLD, proponując ponadpartyjne porozumienie w tej sprawie. Do propozycji przychyla się również opozycyjne PiS.

Nowa perspektywa finansowa dla Warmii i Mazur nie może być gorsza od poprzedniej – uważa Sojusz Lewicy Demokratycznej. Regionalni działacze tej partii proponują ponadpartyjne porozumienie w tej sprawie. Według ministerstwa rozwoju regionalnego nowa perspektywa finansowa, obejmująca lata 2014-20, ma oznaczać dla Warmii i Mazur 170 milionów euro mniej, niż w kończącej się perspektywie. Choć marszałek województwa uspokaja, że nie jest to ostateczna kwota – SLD „woli dmuchać na zimne”.

Szefowie tej partii w regionie apelują do wszystkich ugrupowań politycznych, parlamentarzystów i mieszkańców o ponadpartyjne porozumienie. – Wszyscy winniśmy grać o region – mówi wiceprzewodniczący sejmiku Andrzej Ryński podkreślając, że to prawdopodobnie ostatnia szansa na tak duże unijne pieniądze dla Polski i Warmii i Mazur.
mówi szef SLD na Warmię i Mazury Władysław Mańkut i wiceprzewodniczący Sejmiku Andrzej Ryński:

00:00 / 00:00

Andrzej Ryński, wspólnie z szefem warmińsko-mazurskiego SLD Władysławem Mańkutem zaapelował, by

bombardować ministerstwo rozwoju regionalnego i kancelarię premiera mailami i SMS-ami w tej sprawie.

Na jutrzejszej sesji sejmiku liderzy sojuszu chcą ponadto zaproponować, jak to ujęli „stanowisko w duchu porozumienia i walki o wspólną sprawę regionalną”.

konferencja posła Jerzego Szmita i Artura Chojeckiego, fot. M. Sochacki

Propozycję pozytywnie przyjęli m.in. regionalni działacze PiS.
mówi poseł PiS Jerzy Szmit:

00:00 / 00:00

Poseł i szef okręgu olsztyńskiego Jerzy Szmit oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Artur Chojecki mówią, że propozycja mniejszych pieniędzy dla regionu to wynik między innymi niewłaściwej strategii rozwoju Warmii i Mazur.

Daliśmy o sobie świadectwo „cichego zaułka”, który nie ma potencjału gospodarczego i go nie potrzebuje.

– argumentował Jerzy Szmit, obarczając odpowiedzialnością zarząd województwa.

Tymczasem, jak zapewniał w piątek na naszej antenie marszałek województwa i szef PO na Warmii i Mazurach, region wcale nie musi dostać mniejszych pieniędzy. Marszałek Jacek Protas podkreślił, że jest po wstępnej rozmowie z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską i nie ma wątpliwości, że do zaproponowanej regionowi sumy doliczonych zostanie jeszcze kilkaset milionów euro. W piątek 1 marca marszałek osobiście będzie rozmawiał na ten temat z minister Bieńkowską. (ms/as)

Czy rzeczywiście ostatnie „tłuste” dla Polski lata mogą się okazać „chudymi” dla Warmii i Mazur, sprawdzał Mirosław Sochacki:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, euro, SLD
Elbląski PiS za referendum

Elbląskie struktury Prawa i Sprawiedliwości popierają referendum i będą namawiać mieszkańców do głosowania w sprawie odwołania prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Rady Miasta. Stanowisko partii zostało oficjalne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV