Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedłuża się śledztwo ws. tragedii w Długim Borku. W zakładzie utylizacji żywności zginęło trzech pracowników

Śledztwo w sprawie tragedii w zakładzie w Długim Borku w powiecie szczycieńskim będzie przedłużono o kolejne dwa miesiące. Wracamy do wypadku z sierpnia 2017 roku. Wówczas w zakładzie utylizacji żywności zginęło trzech pracowników.

Pierwszy chciał pobrać próbki do badań i wpadł do kotła. Dwaj pozostali, którzy ruszyli mu na ratunek i wszyscy zginęli na miejscu. Sekcja wykazała, że zgon nastąpił z powodu gwałtownego uduszenia substancjami toksycznymi. Badania laboratoryjne wykluczyły obecność alkoholu i innych substancji w organizmach mężczyzn. Jeszcze w minionym roku prokuratura wskazał trzech winnych tragedii.

Zarzut niemyślnego spowodowania śmierci pracowników przez niedopełnienie obowiązków związanych z nadzorem nad ich pracą w zakresie BHP usłyszał brygadzista Mirosław W. Zarzut niedopełnienia obowiązków przedstawiono natomiast specjaliście ds. BHP Radosławowi G. i jednemu z kierowników zakładu Dariuszowi Ś. Podejrzani nie przyznali się do winy, teraz chcą zapoznać się z materiałem w sprawie i złożyć wyjaśnienia – informuje prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski:

Złożyli wnioski o zaznajomienie z materiałami postępowania, a siłą rzeczy to trochę trwa. Potem chcą skorzystać z prawa do obrony i złożyć wyjaśnienia w sprawie.

00:00 / 00:00

Niewykluczone też, że w sprawie będzie trzeba powoływać nowych biegłych. A to spowoduje kolejne przedłużenie prowadzonego postępowania.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, prokurator, sledztwo, tragedia, pracownicy, zakład utylizacji, Artur Choroszewski
Rower w zamian za oddanie głosu w wyborach. Kłopoty niedoszłego wójta Świętajna

Od konkursu, w którym można było wygrać rower do aktu oskarżenia. Do sądu rejonowego w Szczytnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Januszowi P. Podczas wyborów samorządowych był...

Zamknij
RadioOlsztynTV