Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rower w zamian za oddanie głosu w wyborach. Kłopoty niedoszłego wójta Świętajna


Od konkursu, w którym można było wygrać rower do aktu oskarżenia. Do sądu rejonowego w Szczytnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Januszowi P.

Podczas wyborów samorządowych był jednym z kandydatów na wójta gminy Świętajno. Śledczy ustalili, że w trakcie jednego ze spotkań wyborczych i prowadzonej agitacji w zamian za głosowanie na jego kandydaturę oferował konkretnej osobie rower – mówi prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski.

Jeśli wartość nagrody rzeczowej przekracza wartość zwyczajowo używanych przedmiotów w celach reklamowych lub promocyjnych, to jest to niedopuszczalne z mocy kodeksu wyborczego.

Janusz P. nie przyznaje się do winy. Był jednym z trzech kandydatów na stanowisko wójta gminy Świętajno. Zajął drugie miejsce uzyskując ponad 700 głosów poparcia. Pokonała go Alicja Kłakowska, na którą zagłosowało dwukrotnie więcej mieszkańców gminy.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokurator, rower, głosowanie, wójt
Jacek Adamas bez szans na przywrócenie do pracy i odszkodowanie

Sąd Rejonowy w Olsztynie oddalił powództwo Jacka Adamasa przeciwko Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gietrzwałdzie o przywrócenie do pracy i odszkodowanie. Jacek Adamas został odwołany ze stanowiska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV