Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci sprawdzili się w roli … strażaków

 

sierż. Aleksandra Chudzik i sierż. Sebastian Wojdyła

Służba w policji to nie tylko łapanie przestępców, ale i … gaszenie pożarów. Do tak nietypowej akcji doszło w okolicach Rucianego-Nidy.  

Sierżanci Aleksandra Chudzik i Sebastian Wojdyła z komisariatu w Rucianym-Nidzie podczas patrolowania terenu zauważyli kłęby dymu i ogień wydobywający się z domku letniskowego jednego z ośrodków wypoczynkowych.

Policjanci bez wahania ruszyli z pomocą, obawiając się, że w środku mogą być jakieś osoby. Funkcjonariusze przeskoczyli przez ogrodzenie i dotarli do palącego się budynku. Weszli do środka, aby sprawdzić, czy są tam jakieś osoby. Na szczęście budynek był pusty.

– relacjonowała nadkomisarz Anna Szypczyńska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Następnie policjanci wspólnie z pracownikami ośrodka stłumili ogień. Przybyli na miejsce strażacy ustalili, że do pożaru doszło w saunie, gdzie bardzo szybko zapaliły się drewniane belki. Przyczyną była najprawdopodobniej nieszczelność przewodu kominowego.

Funkcjonariusze doskonale wiedzieli w jaki sposób zachować się w miejscu pożaru, ponieważ sierżant Sebastian Wojdyła już od ponad dziesięciu lat jest strażakiem ochotnikiem.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, policja, Centrum Pomocy Dziecku w Olsztynie, Aleksandra Chudzik
Groźny wypadek na torach niedaleko Olsztyna. Samochód wjechał pod pociąg

Niebezpieczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Godkach pod Olsztynem. W pociąg relacji Olsztyn-Elbląg uderzył samochód osobowy, którym jechało trzech młodych mężczyzn. Do wypadku doszło około...

Zamknij
RadioOlsztynTV