Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska prokuratura nieświadomie pomogła naciągaczom

Siedziba Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Udostępniła im dane osobowe kilkudziesięciu tysięcy osób z całej Polski. Sprawa dotyczy trójmiejskiej spółki Lex Superior.

Firma ta wysyła do mieszkańców różnych części kraju wezwania do zapłaty 750 złotych za – jak twierdzi – nielegalne pobieranie oraz udostępnianie filmów pornograficznych. Lex Superior w ubiegłym roku złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do olsztyńskiej prokuratury. Podał w nim numery IP komputerów osób, które miały rzekomo pobierać filmy.

Śledztwo wprawdzie umorzono, ale w jego trakcie prokuratura ustaliła dokładne dane właścicieli tych komputerów. A firma składająca zawiadomienie miała dostęp do akt. Jak przyznaje prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik olsztyńskiej prokuratury okręgowej, dzięki temu otrzymała dane kilkudziesięciu tysięcy osób.

00:00 / 00:00

A w sprawie samej firmy Lex Superior i wysyłaniu przez nią żądań zapłaty śledztwo prowadzi obecnie prokuratura w Gdańsku. Do tej pory do śledczych zgłosiło się ponad 2,5 tysiąca pokrzywdzonych. Na razie nikomu nie postawiono żadnych zarzutów.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

(a.piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura
Olsztyńska prokuratura nie chce prowadzić sprawy policjantów

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nie chce prowadzić sprawy policjantów z olsztyńskiej Komendy Miejskiej oskarżanych o brutalne traktowanie przesłuchiwanych. Jak mówi prokurator Jan Przybyłek z Prokuratury Okręgowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV