Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska prokuratura nie chce prowadzić sprawy policjantów

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nie chce prowadzić sprawy policjantów z olsztyńskiej Komendy Miejskiej oskarżanych o brutalne traktowanie przesłuchiwanych.

Jak mówi prokurator Jan Przybyłek z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, złożono wniosek  do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku o rozważenie przekazania śledztwa do innej podległej jednostki. Przesłali tam też wszystkie akta sprawy.

00:00 / 00:00

Olsztyńscy prokuratorzy obawiają się, że mogą być posądzeni o stronniczość, bo znają się z podejrzanymi policjantami. Współpracowali z nimi przy wielu śledztwach. Prokuratura w Białymstoku nie podjęła jeszcze decyzji.

 

Złożenie wniosku nie oznacza jeszcze, że sprawa będzie przekazana, dodaje Jan Przybyłek:

00:00 / 00:00

Śledztwo w sprawie brutalnego traktowania przesłuchiwanych przez olsztyńskich policjantów rozpoczęło się w kwietniu. Funkcjonariusze biciem zmuszali podejrzanych o przestępstwa do przyznania się do winy lub w taki sposób wymuszali zeznania. Zarzuty w tej sprawie ma 10 osób. Trzej – byli już policjanci są w areszcie. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W wyniku afery w olsztyńskiej policji, zmienili się szefowie Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji. Stanowiska straciło też wielu policjantów niższych rangą.

(wchr/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszają zawody Grand Slam w Olsztynie

Od dziś (25.08.) siatkarze plażowi będą rywalizować w Olsztynie w zawodach z cyklu Pucharu Świata - Warmia Mazury Grand Slam. Będzie to doskonała okazja do podziwiania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV