Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieudana próba zablokowania licytacji. Atrakcyjna działka sprzedana

Fot. UM Olsztyn

Za nieco ponad 13 milionów złotych wylicytowano działkę z basenem przy ulicy Głowackiego w Olsztynie. Była to druga próba sprzedaży tego terenu.

Pierwsza na początku roku, zakończyła się niepowodzeniem, bo jak twierdzi ratusz, zwycięzca przetargu, nie dopełnił wymaganych formalności i nie doszło do podpisania umowy. Z kolei warszawski deweloper, który zaoferował 21 milionów złotych mówił o braku woli współpracy z olsztyńskim urzędem miasta. Próbował zablokować dzisiejszą licytację. Sąd jednak oddalił jego wniosek o wstrzymanie przetargu.

Jak poinformował dyrektor ratuszowego Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Sławomir Bernat, cena wywoławcza działki przy Głowackiego, została ustalona na 9 milionów złotych. Przetarg wygrała spółka Inpro z Gdańska, która zaoferowała ostatecznie 13 milionów 100 tysięcy złotych. To jeden z największych deweloperów w Trójmieście. Zwycięzca przetargu planuje wybudować budynek mieszkalno-usługowy.

Przypomnijmy, że działka wystawiona do sprzedaży, to teren przy ul. Głowackiego, na którym zlokalizowany jest dawny Zespół Krytych Obiektów Sportowych z basenem oraz sąsiadująca z nim działka. Łączna powierzchnia to nieco ponad 10,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Fot. A.Piedziewicz

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, Głowackiego, uwaga
Atrakcyjna działka w centrum Olsztyna ponownie wystawiona na przetarg. „Ta nieruchomość jest dużym wyzwaniem”

Fot. A. Piedziewicz Urząd Miasta Olsztyna po raz drugi wystawił na przetarg działkę przy ulicy Głowackiego. W pierwszym przetargu została ona wylicytowana za 21 milionów złotych,...

Zamknij
RadioOlsztynTV