Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma jeszcze nazwy, ale zapowiada nową jakość kształcenia. W Olsztynie połączyły się dwie niepubliczne uczelnie

Walcząc z niżem demograficznym dwie niepubliczne olsztyńskie szkoły wyższe połączyły swoje siły. Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, po przejęciu przez jej grupę Vistula, połączyła się z Olsztyńską Szkołą Wyższą im. Józefa Rusieckiego.

Rektorem nowej uczelni została dr Agnieszka Górska dotychczasowa rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomi TWP w Olsztynie. Rektor nowej uczelni liczy na dobrą współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Górska uważa, że jest to sposób na dalszy rozwój i dalsze bycie.

Życzyłabym sobie aby UWM był naszym partnerem. W momencie połączenia stajemy się największą niepubliczną w regionie.

Dr Zdzisław Rapacki, kanclerz Akademii Finansów i Biznesu Vistula, przewodniczący Rady Wykonawczej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej ma nadzieję na to, że nowa olsztyńska uczelnia będzie kształcić studentów nie tylko z Warmii i Mazur, ale także z zagranicy. Dr Rapacki dodał, że w uczelniach Vistuli uczy się obecni 3 tysiące studentów z 80 krajów świata.

Warmińsko-Mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki cieszy się, że obie uczelnie dokonały dobrego wyboru łącząc siły. Jego zdaniem pojawia się nowa jakość edukacyjna, która sprawi, że absolwenci szkół średnich z regionu będą się uczyć nie miejscu a nie w Warszawie czy Trójmieście.

Choć nowa uczelnia nie ma jeszcze oficjalne nazwy, ta zostanie wyłoniona w drodze konkursu, ale jej władze liczą już na to, że jesienią w jej murach będzie studiować ponad 3 tysiące osób.

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczelnie, OSW, uczelnia, studia wyższe, video
Widzew Łódź za mocny dla Stomilu w sparingu

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali pierwszy sparing podczas pobytu na obozie przygotowawczym w Nieborowie. Biało-niebiescy przegrali 0:2 po golach Rafała Wolsztyńskiego. - To było bardzo wartościowe spotkanie -...

Zamknij
RadioOlsztynTV