Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 31 milionów złotych wyda na rozbudowę Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Na rozbudowę i poprawę infrastruktury badawczej Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wyda przyznane przez resort nauki 31 milionów złotych z obligacji skarbowych.

Szczegółowe decyzje podejmie w marcu senat uczelni

– poinformował rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

W jego ocenie uczelnia winna doposażyć m.in. nauki związane z sektorem żywności, w których się specjalizuje, bo chemicy będą potrzebni także wydziałowi medycznemu.

Władze UWM chcą także poszerzyć wydział nauk medycznych o medycynę sądową. Uczelnia zarezerwuje 10 milionów złotych, za które ma być zbudowany nowy budynek dydatktyczno-badawczy na tyłach obecnego szpitala uniwersyteckiego. Uniwersytet chce też w najbliższych latach doposażyć i rozwinąć kierunki związane z leśnictwem, rolnictwem i zootechniką.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest największą publiczną uczelnią w regionie, kształci ponad 20 tysięcy studentów. W tym roku akademickim uczelnia obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Uniwersytet powstał z połączenia trzech istniejących w Olsztynie szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego.

 

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/ B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, UWM, uniwersytet, studia, inwestycja
Samorządy mają niewiele czasu na składanie wniosków o dotacje z programu Senior Plus

Tylko do piątku, 4 stycznia, samorządy mogą wnioskować o pieniądze z programu "Senior plus" na przyszły rok. Program adresowany jest do tych samorządów, które prowadzą albo...

Zamknij
RadioOlsztynTV