Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidia Staroń: Bycie senatorem niezależnym daje duże możliwości działania. Moją partią są ludzie

Senator Lidia Staroń. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Brak przedwyborczych sondaży nie przeszkadza w prowadzeniu kampanii wyborczej – przekonywała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn senator Lidia Staroń.

Lidia Staroń w kończącej się kadencji parlamentu zasiada w Senacie, do którego dostała się bez poparcia żadnej partii. Teraz znów startuje jako kandydat niezależny. Z tego względu nie obejmują jej przedwyborcze sondaże, ale jak mówi – to nie wpływa na prowadzenie kampanii wyborczej:

Zawsze robię to samo. Moją partią są ludzie. Dla nich pracowałam i mam nadzieję, że dalej będę mogła pracować.

Lidia Staroń dodała, że bycie senatorem niezależnym, wbrew pozorom, daje duże możliwości działania. Udało jej się doprowadzić do zmian w przepisach dotyczących m.in. komorników czy spółdzielni mieszkaniowych. Jak mówiła, niezależność w niczym nie przeszkodziła:

Mogę zrobić dużo jako senator niezależny. Wcześniej myślałam, że będę miała ograniczone pole działania, teraz wiem jednak, że mogę zrobić więcej. Ważne jest to, czy człowiek chce to zrobić oraz na ile jest skuteczny. Ja jestem skuteczna, idę za sprawą, za ludźmi. Mogę przecież rozmawiać zarówno z jedną stroną, jak i z drugą.

Lidia Staroń kandyduje do Senatu z okręgu wyborczego nr 86, obejmującego Olsztyn oraz powiaty olsztyński, nidzicki i szczycieński.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Lidią Staroń

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w senat, Lidia Staroń, wybory parlamentarne
Port we Fromborku, pensum nauczycielskie i przekop Mierzei Wiślanej. Te tematy poruszono podczas konwentu PiS w Braniewie

Kandydaci w wyborach do parlamentu z okręgu elbląskiego wzięli udział w konwencie PiS w Braniewie. W spotkaniu uczestniczył także marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak podkreślał podczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV