Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejki rosną, a pacjenci nie stawiają się na wizytach. Trwa akcja „Odwołuję, nie blokuję”

Fot. fotolia

„Odwołuję, nie blokuję” – pod takim hasłem trwa kampania, która ma zatrzymać licznik nieodwołanych wizyt u lekarza.

Szacuje się, że takich nieodwołanych wizyt w skali kraju jest ponad 17 milionów rocznie. Efektem tego są rosnące kolejki do lekarzy specjalistów. To duży problem – uważa doktor Tomasz Kardacz z jednej z olsztyńskich przychodni.

Musimy zdawać sobie sprawę, że na każdą z tych wizyt musimy zarezerwować sobie czas. Jeśli ktoś nie odwoła, to jest problem, ponieważ jest „dziura”, a w tym czasie mógłbym kogoś przyjąć.

00:00 / 00:00

Jak dodaje dr Joanna Pawlak, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc, powiadomienie rejestracji przychodni o braku możliwości stawienia się na wyznaczony termin usprawni pracę lekarzy i pozwoli innym oczekującym pacjentom szybciej dostać się na wizytę.

Jeśli jesteśmy chorzy, kiedy nie możemy przyjechać na wizytę – to taka ludzka prośba, aby powiadomić rejestrację naszego ośrodka, że chwilowo zrezygnujemy z wizyty. Oczywiście szybko zostanie ustalony nowy termin, ale dzięki temu zwolnimy miejsce dla tych tych oczekujących, w przypadku których ta wizyta może mieć istotne znaczenie.

00:00 / 00:00

Lekarze proszą, aby o braku możliwości stawienia się na wyznaczonej wizycie, pacjenci informowali pracowników rejestracji jak najszybciej.

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w lekarz, pacjent, wizyta, rejestracja
Opieka koordynowana w POZ. Jakie mają być korzyści dla pacjentów?

Diagnostyka najczęstszych schorzeń u lekarza POZ, wystawianie skierowań zarezerwowanych do tej pory dla specjalisty - to główne założenia opieki koordynowanej, wprowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia. Około 30...

Zamknij
RadioOlsztynTV