Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilka gmin w Polsce czeka na informację, gdzie trafiały odpady z oczyszczalni Czajka? Śledztwo objęto specjalnym nadzorem

Oczyszczalnia ścieków Czajka. Fot. K.Gabrylewski/Wikipedia

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zwróci się do Prokuratury Krajowej z wnioskiem o objęcie wszystkich postępowań dotyczących awarii w warszawskiej oczyszczalni „Czajka” specjalnym nadzorem.

Polityk powiedział, że z informacji wójta Jezior Wielkich w kujawsko-pomorskiem Dariusza Ciesielczyka wynika, że osady ściekowe z oczyszczalni „Czajka” są zrzucane bezpośrednio na pola w gminie. Śledczy sprawdzają także, czy część odpadów z warszawskiej oczyszczalni nie została przywieziona na Warmię i Mazury.

Zdaniem Sebastiana Kalety awaria kolektorów i uszkodzenie spalarni osadów ściekowych w „Czajce” stały się ogólnopolskim problemem. Wiceszef resortu sprawiedliwości wezwał też prezydenta Warszawy do udzielenia informacji, co dzieje się z osadami z oczyszczalni.

00:00 / 00:00

Od końca ubiegłego roku w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” nie działa spalarnia osadów. Każdego dnia powstaje ich 380 ton. Odpady odbierają do utylizacji zewnętrzne firmy, co kosztuje 1 milion 700 tysięcy złotych miesięcznie.

 

 

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, sledztwo, odpady, ścieki
Coraz więcej skarg na palenie odpadami w piecach. Olsztyńska Straż Miejska ukarała mandatem kolejnego mieszkańca

Olsztyńska straż miejska ukarała  mandatem mieszkańca dzielnicy domków jednorodzinnych, który palił w piecu płytami wiórowymi. Straż Miejska przyznaje, że od kilku dni rośnie liczba zgłoszeń dotyczących...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV